09011182324 شروع گفتگو
عضویت ورود پروفایل خروج
آکادمی نور ایران

درباره ما

آکادمی نور ایران در یک نگاه

دانشجویان دوره ها
استاد
دوره برگزار شده
پروژه دانشجویی

اهداف آکادمی نور ایران

آکادمی نور ایران با هدف ارتقاء دانش مرتبط با نورپردازی فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود. این فعالیت ها شامل ارتقاء سطح دانش عمومی و تخصصی است.

در بخش ارتقاء دانش عمومی با تهیه پست های آموزشی، سمینار در نظام مهندسی ها و زیباسازی استان ها، وبینارها و لایوهای رایگان سعی گردید جایگاه نورپردازی و اهمیت یک نورپردازی مورد تاکید قرار گیرد.

در بخش ارتقاء دانش تخصصی از تابستان 1399 در همکاری با مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه سوره اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نمودیم این دوره ها اکثرا به صورت آنلاین و برخی نیز حضوری برگزار میگردد. از آنجایی که آموزش آکادمیک برای مباحث مربوط به نور در ایران وجود ندارد، آکادمی نور ایران برای اولین بار در کشور به صورت تخصصی و هدفمند به آموزش آکادمیک در بالاترین سطح علمی جهانی میپردازد.

مزایای دوره های آکادمی

اعتبار مدارک دوره ها

مدارک دوره ها معتبر بوده و دوره دایالوکس ایوو که توسط مدرس رسمی شرکت دایال آلمان تدریس میگردد ومدرک آن نیز از طرف دایال آلمان صادر میگردد. سایر دوره ها در همکاری آکادمی نور ایران و مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه سوره به صورت دیجیتال با کد ملی دانشجویان صادر شده و در صورت تمایل دانشجو امکان صدور مدرک به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

مدرسین دوره ها

مدرسین دعوت شده به صورت کاملا تخصصی هر یک صرفا زمینه تخصصی خود را تدریس میکنند. اکثر مدرسین تحصیل کرده برترین دانشگاههای جهان هستند و شاغل در معتبرترین شرکت های بین المللی می باشند. این سبب میگردد که دانشجویان به نحوه پیش بردن یک پروژه در سطح استانداردهای بین المللی آشنا شوند و در پروژه هایی که برای دوره های تخصصی آماده میکنند با همان کیفیت یکبار در طول دوره پروژه ببندند تا بتوانند در محیط حرفه ای چه در داخل چه خارج از کشور از دانش خود استفاده کنند.

ارتباط با محیط حرفه ای

آکادمی نور ایران تلاش دارد آموزش جدا از بازار حرفه ای کار نباشد به همین دلیل در همکاری با بهترین تولید کنندگان به عنوان اسپانسر دوره ها خصوصا دوره های حضوری سعی بر شناساندن نیاز بازار به دانشجویان و معرفی آنها به صنایع مطرح ایران دارد. این ارتباط سبب گردیده دانشجویانی که دوره های تخصصی را با موفقیت پشت سر بگذارند در زمان درخواست شرکت ها از آکادمی برای جذب نیرو کار به آنها معرفی گردند. مطمئنا نیرو آموزش دیده در سطح بین المللی برای ارتقا شرکت نیز مفید خواهد بود.

دوره های تخصصی در آکادمی نور ایران

دوره های تخصصی مرتبط با نورپردازی

برای ورود به حرفه نورپردازی نیاز به دانش پایه است که در دوره مبانی تدریس میگردد. پس از گذراندن دوره دایالوکس وارد دوره های تخصصی میتوانید بشوید که در هر فصل یک دوره برگزار میگردد. این دوره ها شامل نورپردازی داخلی در تخصص های (اداری-تجاری-مسکونی- موزه و نمایشگاهی)، نورپردازی نما، نورپردازی لنداسکیپ و فضاهای شهری، نورپردازی بناها و فضاهای تاریخی و طرح جامع نورپردازی می باشد. دوره هایی مانند روشنایی معابر و تونل ها، روشنایی و نورپردازی استادیوم ها و فضاهای ورزشی، مراکز درمانی و آموزشی همگی از دوره های تخصصی هستند که دانشجویان بر اساس نیاز و علاقه خود میتوانند انتخاب نمایند. همچنین دوره هایی مانند نور روز برای نحوه ترکیب درست نور طبیعی و مصنوعی درطراحی ، رویت، پرزانته و... میتواند به ارتقاء پروژه ها کمک نماید.

دوره های تخصصی مرتبط با طراحی و ساخت چراغ

این دوره های تخصصی به علاقمندان کمک میکند که بتوانند وارد فیلد طراحی و تولید شوند. دوره ها از مباحث پایه مانند: متریال شناسی، فرم یابی، اسکیس، تفکر خلاق، استفاده از نرم افزارهایی مانند راینو و وی ری برای سه بعدی سازی و ارائه شروع شده و در دوره های طراحی فنی چراغ، دوره تخصصی طراحی چراغ دکوراتیو تکمیل میگردد.

دوره های تخصصی مرتبط با لایت آرت

لایت آرت برای علاقمندان به جنبه های هنری نور توصیه میشود و به المان های نوری و چیدمان های فضایی نوری می انجامد. فارغ التحصیلان این بخش میتوانند برای فستیوال های بین المللی و داخلی نور و نیز برای مجتمع های تجاری، تفریحی، اداری، فضاهای باز و باغ ها ، گالری ها و... آثار هنری بسازند. این علاقمندان دوره های پایه را به صورت مشترک با دوره های طراحی چراغ دارند و در بخش تخصصی دوره ها و کارگاههای لایت آرت را میتوانند انتخاب کنند.

دوره های تخصصی مرتبط با نورپردازی تعاملی

نورپردازی تعاملی یا پاسخگو به نوعی از نورپردازی گفته میشود که با استفاده از انواع سنسورها داده هایی از محیط یا کاربر دریافت کرده و آنها را به نور تبدیل میکند. به این ترتیب نورها ثابت نبوده و با تغییر شرایط تغییر میکنند. این دوره ها شامل کدنویسی با آردوئینو، کدنویسی با تاچ دیزاینر و ... می باشد. نورپردازان و لایت آرتیست ها میتوانند با گذراندن این دوره ها این امکان را به نورپردازی های خود اضافه کنند.

زمان برگزاری دوره ها

دوره ها به صورت فصلی برگزار میگردند. در هر فصل دوره های پایه مانند مبانی و دایالوکس به صورت آنلاین یا آفلاین تکرار میگردند و دوره های تخصصی سالی یکبار برگزار میشوند.دوره های حضوری به گونه ای برنامه ریزی میشوند که اکثرا در آخر هفته بوده و امکان حضور ازشهرهای دیگر باشد. اکثر دوره های حضوری در دانشگاه سوره برگزار میگردند مگر دوره هایی که به کارگاههای خاص نیاز باشد که در اینصورت در همان کارگاه برگزار میشود.